تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / چهارشنبه, 23 مهر 1399

آشنایی با بیمه عمر

نویسنده مطلب       مرتضی سلطانپور

آشنایی با بیمه عمر

بیمه عمر یکی از بیمه‌هایی به‌حساب می‌آید که در زیرشاخه‌های بیمه اشخاص قرارگرفته و افراد بسیاری تا کنون خود و خانواده خود را تحت پوشش این بیمه درآورده‌اند؛ بیمه عمر یک انتخاب مناسب برای افرادی که به دنبال یک پس‌انداز و سرمایه مناسب هستند به‌حساب می‌آید، بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که به آینده خود توجه دارید، مطالعه‌ی ادامه متن را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

زمانی را تصور کنید که شما دیگر بازنشسته شده‌اید و قادر به انجام کار نیستید و نمی‌توانید با درآمدی که دارید زندگی‌تان را بگذرانید؛ در چنین شرایطی چه چیزی می‌تواند به شما کمک کند؟ شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد اما تنها با خرید بیمه عمر می‌توانید جلوی بسیاری از اتفاق‌هایی که امکان دارد رخ دهد را بگیرید.

بیمه عمر در دو حالت دیده می‌شود که این دو حالت را می‌توان شرط حیات و شرط فوت فرد در نظر گرفت. زمانی را تصور کنید که زمان بیمه به اتمام رسیده و فرد در آن زمان در قید حیات است، در چنین حالتی بیمه گذار سرمایه خریداری‌شده‌ی خود را به همراه مبلغ مشارکت در منافع و سود قطعی دریافت خواهد کرد که این دریافت می‌تواند به‌صورت یکجا یا به‌صورت استمراری باشد، اما اگر شخصی که بیمه عمر را خریداری کرده فوت کند، در همان زمان شرکتی که بیمه از آن تهیه‌شده است سرمایه‌ی فرد را به ذینفعان وی که در روز خرید بیمه نام آن‌ها را در بیمه ‌نامه به ثبت رسیده است واگذار می‌کند.

انواع بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری: یکی از کامل ترین انواع بیمه عمر را می‌توان این نوع در نظر گرفت، چرا که شما با داشتن این بیمه می‌توانید در زمان حیات و همچنین پس از فوت از مزایا و پوشش‌های گوناگون آن بهره‌مند شوید، همچنین علاوه بر پوشش‌های بیمه از حق بیمه و سود آن در زمان اتمام بیمه نیز برخوردار می‌شوید.

بیمه عمر زمانی: شرایطی که برای این بیمه در نظر گرفته شده، به این صورت است که اگر فرد در طول بیمه‌نامه از دنیا برود، سرمایه‌ی وی به ذینفعان پرداخت خواهد شد و اگر فرد در پایان زمان بیمه در حیات باشد، مبلغی به وی تعلق نخواهد گرفت.

بیمه تمام عمر: این بیمه همانند بیمه‌ی عمر زمانی است و تنها فرد از پوشش فوت برخوردار خواهد بود و در صورت فوت در زمان بیمه‌ نامه، سرمایه‌ای را در اختیار ذینفعان قرار خواهد گرفت و در غیر این صورت مبلغی به فرد تعلق نخواهد گرفت.

بیمه عمر و بازنشستگی: این طرح از بیمه عمر برای فرد اطمینان خاطری را از زمان بازنشستگی فراهم می‌کند که فرد می‌تواند با خرید آن و پرداخت حق بیمه، از مستمری در دوران بازنشستگی برخوردار شود.

بیمه عمر برای فرزندان: والدینی که به فکر آینده‌ی فرزندان خود هستند، این بیمه را برای فرزندان خود خریداری و تا زمانی که فرزند خود به حمایت مالی نیاز داشته باشد، حق بیمه را پرداخت می‌کنند؛ مدت‌زمانی که می‌توان برای این طرح از بیمه عمر در نظر گرفت، 30 سال است و یک سرمایه‌ی مناسب برای فرزند یک خانواده به‌حساب می‌آید.

پوشش‌های بیمه‌ی عمر شامل چه مواردی می‌شود؟

  • اصلی‌ترین پوشش این بیمه، مربوط به پوشش فوت می‌شود.
  • برخی از بیماری‌ها، مانند سکته مغزی، قلبی، جراحی باز قلب، انواع سرطان و پیوند اعضای اصلی نیز با بیمه عمر پوشش داده می‌شوند.
  • هزینه‌ی پزشکی و از کارافتادگی نیز توسط این بیمه پوشش داده می‌شود.

با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار گرفت، خرید این بیمه را پیشنهاد می‌دهیم؛ شما می‌توانید به‌راحتی به خرید آنلاین بیمه بپردازید و برای  این کار تنها کافی است به سایت تیک بیم مراجعه کنید، از طرفی با مراجعه به این سایت امکان استعلام قیمت بیمه و همچنین خرید آن برای شما مهیا می‌شود.

 

****برای خرید انلاین بیمه اینجا کلیک کنید****

نظرات کاربران 0 نظر ارائه شده است
Captcha