تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / پنجشنبه, 1 آبان 1399

آشنایی با بیمه موتور سیکلت

نویسنده مطلب       مرتضی سلطانپور

 

آشنایی با بیمه موتور سیکلت

موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیه موتوری محسوب می‌شود که امروزه شاهد آن هستیم که افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند، اما یکی از موضوعاتی که در رابطه با این وسیله‌ی نقلیه وجود دارد آمار حوادثی است که از آن به ثبت رسیده و سالانه خسارت‌های زیادی را به بار می‌آورد، بنابراین شما باید موتور سیکلت خود را تحت پوشش بیمه موتور سیکلت در بیاورید تا نگرانی از بابت جبران خسارت‌های به بار آمده نداشته باشید.

بدون شک تا به حال نام بیمه شخص ثالث را شنیده‌اید که داشتن آن برای افراد صاحب خودرو واجب است، باید گفت این بیمه برای موتور سیکلت نیز در نظر گرفته می‌شود و موتورسواران نیز باید وسیله‌ی خود را تحت پوشش بیمه موتور سیکلت در بیاورند و در مدت‌های معین حق بیمه آن را پرداخت کنند تا اگر حادثه‌ای رخ داد جبران آن ممکن باشد. متاسفانه طبق آماری که وجود دارد، تعداد بسیاری از موتورسواران از چنین بیمه‌ای بی خبر هستند و نمی‌دانند که چه خطراتی آن‌ها را تهدید می‌کند، از همین جهت تصمیم داریم در ادامه در رابطه با بیمه موتور سیکلت اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا با آن آشنا شوید.

انواع گوناگون بیمه موتور سیکلت

موتورسیکلت وسیله نقلیه‌ی دیگری است که برای آن همانند خودرو دو نوع بیمه در نظر گرفته شده، یعنی بیمه موتور سیکلت نیز شامل دو بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث می‌شود که هر کدام خساراتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند؛ برای مثال بیمه بدنه خسارت‌های ناشی از حوادثی مانند آتش سوزی، سرقت، تصادف، انفجار و آتش گرفتن را پوشش می‌دهد و بیمه شخص ثالث مواردی که به خود موتور مربوط نمی‌شود، مانند جان شخص ثالث که به دلیل تصادف با موتور سیکلت به خطر افتاده یا هر مورد دیگری را پوشش دهی می‌کند؛ توجه داشته باشید که بیمه شخص ثالث برای جبران خساراتی است که توسط موتورسیکلت به فرد دیگری مانند عابر، ترک نشین و ... وارد می‌شود.

این نکته را در نظر بگیرید که یک حادثه رخ داده و مقصر آن راننده‌ی موتور سیکلت است که خود نیز آسیب دیده، اما در چنین شرایطی بیمه موتور سیکلت کارآمد نخواهد بود، چرا که این بیمه تنها به جبران خسارت‌های وارد شده به شخص ثالث می‌پردازد و اگر شما به دنبال بیمه‌ای هستید که به راننده تعلق بگیرید، بیمه سرنشین موتور سیکلت را پیشنهاد می‌دهیم.

خسارت‌های تحت پوشش بیمه موتور سیکلت

 زمانی که شما بیمه موتور سیکلت را خریداری می‌کنید، تمام خساراتی که به شخص ثالث در طی حادثه وارد شده است، تحت پوشش قرار می‌گیرد برای مثال می‌توان به حوادثی چون نقص عضو یا فوت فرد، هزینه‌های لازم برای درمان یا خسارت‌هایی که به وسیله و اموال او وارد شده است اشاره کرد؛ توجه داشته باشید که بیمه موتور سیکلت هیچ تعهدی در رابطه با خسارات وارد شده به موتور فرد مقصر ندارد مگر آنکه موتور تحت پوشش بیمه‌ی بدنه باشد.

چه عواملی بر نرخ بیمه شخص ثالث موتور تاثیر دارد؟

همانطور که گفته شد یکی از انواع بیمه موتور سیکلت، بیمه شخص ثالث است که نرخ آن متناسب با عوامل گوناگونی تعیین می‌شود که این عوامل شامل مواردی مانند نوع موتور سیکلت، سال تولید، ساختار موتور و تعداد سیلندرهای آن است و پس از در نظر گرفتن آن‌ها قیمتی گفته می‌شود که بیمه گذار موظف به پرداخت آن در طی مدت بیمه است.

اگر شما تصمیم به خرید بیمه موتور سیکلت دارید و می‌خواهید نگرانی‌های خود را بابت حوادث و خسارت‌های آن کم کنید، ما به شما سایت Tikbim را پیشنهاد می‌دهیم، چرا که می‌توانید به راحتی با مشاوران این شرکت به گفت و گو بپردازید و اطلاعات کاملی را کسب کنید، همچنین امکان خرید آنلاین بیمه نیز برای شما مهیا است و می‌توانید به راحتی به این کار بپردازید.

 

 

****برای خرید انلاین بیمه نامه اینجا کلیک کنید****

نظرات کاربران 0 نظر ارائه شده است
Captcha