تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / شنبه, 3 آبان 1399

آشنایی با بیمه بدنه

نویسنده مطلب       مرتضی سلطانپور

 

آشنایی با بیمه بدنه

تا به الان با بیمه‌های گوناگونی آشنا شده اید که هر کدام از آن‌ها مربوط به شرایط خاصی است و پوشش‌های خاصی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ یکی از بیمه‌هایی که می‌توان آن را مربوط به خودرو در نظر گرفت، بیمه بدنه نام دارد و باید گفت این بیمه برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست و فرد به صورت دلخواه می‌تواند از آن استفاده کند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا در صورت داشتن بیمه شخص ثالث، باید از این بیمه نیز استفاده کرد؟ باید گفت با خرید بیمه بدنه از پوشش‌های اضافه‌ای برخوردار می‌شوید که در بیمه شخص ثالث ندارید.

بیمه بدنه چیست و شامل چه پوشش‌هایی می‌شود؟

این بیمه یکی از انواع بیمه‌هایی به حساب می‌آید که برای خودرو در نظر گرفته شده و فرد بیمه گذار با پرداخت مبلغ تعیین شده به عنوان حق بیمه، خودروی خود را در برابر برخی از خطرات و حوادثی که امکان دارد پیش آید، بیمه می‌کند.

اما سوالی که پیش می‌آید، این است که این بیمه کدام خطرات و حوادث را پوشش می‌دهد که در جواب باید گفت خطرات تحت پوشش این بیمه به دو دسته تقسیم می‌شوند که این دو دسته شامل خطرات اصلی و فرعی هستند و هر کدام تعریف مخصوص به خود را دارند که در ادامه به هر یک می‌پردازیم.

خطرات اصلی تحت پوشش بیمه بدنه

خطراتی که در دسته‌ی اصلی خطرات تحت پوشش بیمه بدنه می‌توان نام برد، شامل مواردی چون سرقت کلی خودرو، رخ دادن حادثه برای آن، خسارات به جا مانده از آتش سوزی، صاعقه، انفجار، خسارات وارده به لاستیک و چرخ و موارد دیگر می‌شود که شرکت بیمه انتخابی شما باید به جبران آن‌ها بپردازد.

خطرات اصلی و فرعی تحت پوشش بیمه بدنه

برخی از بیمه گذاران ترجیح می‌دهند که از پوشش‌های اضافی در هنگام استفاده از بیمه بدنه برخوردار شوند، بنابراین هزینه‌ی بیشتری را به عنوان حق بیمه به شرکت مورد نظر پرداخت می‌کنند و خودروی خود را در برابر حوادثی مانند پاشیده شدن اسید و رنگ بر روی آن، شکسته شدن شیشه، آسیب به بدنه از طریق کشیده شدن شیء تیز، نوسانات بازار، حذف استهلاک و برخی حوادث و شرایط دیگر بیمه می‌کنند.

بیمه بدنه‌ی خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

مبلغ اولیه حق بیمه با توجه به خودروی شما تعیین می‌شود، یعنی هرچه خودروی شما از ارزش بیشتری برخوردار باشد، هزینه‌ی بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهد شد؛ اما مبلغ نهایی با توجه به مسائل دیگر مانند ارزش خودرو، تعداد سیلندر، سال ساخت و ... محاسبه می‌شود؛ توجه داشته باشید گاهی اوقات شرکت بیمه تخفیف‌هایی را نیز در نظر می‌گیرد و با توجه به تمامی این مسائل قیمتی انتخاب می‌شود که بیمه گذار باید آن را در طول مدت بیمه پرداخت کند.

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر شاهد افزایش قیمت خودروهای گوناگون بودیم، پیشنهاد می‌دهیم که خودروی خود را تحت پوشش این بیمه در بیاورید تا اگر خسارتی بر ماشین شما وارد شد، نگرانی از بابت جبران آن وجود نداشته باشد؛ از طرفی اگر تصمیم به خرید بیمه بدنه دارید ما به شما شرکت بیمه تیک بیم را پیشنهاد می‌دهیم، شما می‌توانید از مشاوران این شرکت استعلام قیمت بیمه را دریافت و پس از بررسی‌های لازم، بیمه مورد نظر خود را تهیه کنید. 

 

 

 

 

 

****برای خرید انلاین بیمه کلیک کنید****

نظرات کاربران 0 نظر ارائه شده است
Captcha