تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / ﺳﻪشنبه, 6 آبان 1399

ضرورت داشتن بیمه

نویسنده مطلب       مرتضی سلطانپور

بیمه چیست ؟

     قراردادی است میان شرکت و شخص , که بنا بر مفاد مندرج در آن و پس از امضا و تایید دو طرفه , مبلغی از طرف بیمه گذار پرداخت می شود و شرکت  مورد قرارداد را موظف می کند تا در برابر  بروز ضرر و زیان های احتمالی, با محاسبات انجام شده از طرف شرکت , جبران خسارت کند .

بیمه , چتر امنیتی خانواده

 

قراردادهای بیمه در شکل ها ی مختلف اعم از :

درمانی

شخص ثالث

آتش سوزی

بدنه

کالا

عمر

بیکاری

و بسیاری موراد دیگر را می توان نام برد که هر یک کارکردهای مختص به خود را دارند .

هم چنین مدت و زمان بیمه ها متفاوت و قابل تغییر می باشند .

 

بیمه پشتوانه ای برای آینده

 

ضرورت داشتن بیمه برای همه :

   از آنجایی که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند , برای رهایی از استرس های ناشی از خسارت های احتمالی , می توان از انواع بیمه برای جبران این خسارت ها استفاده کرد .

 به عنوان مثال : بسیاری از کارخانه هایی که هزینه های هنگفتی برای خرید تجهیزات پرداخت کرده اند , با پرداخت بیمه در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از خرابی تجهیزات , اتصالات برقی که منجر به خسارت به تجهیزات می شود و همچنین کارگران خود , در زمان بروز خطرات احتمالی مانندآتش سوزی , خرابی تجهیزات و ... می توانند با بهره مندی از مزایای آن , خسارات وارده را جبران نمایند و از ورشکستگی و از بین رفتن سرمایه ی خود اجتناب کنند .

   اهمیت و ارزش آن چنان بر همگان روشن است که حتی بسیاری از بسته های پستی که به صورت بین شهری جابه جا می شوند , بر اساس میزان ارزش آنها , بیمه شده تا مشتری با خیالی آسوده , مرسولات خود را به نقاط مختلف بین شهری بفرستند .

بیمه کرونا :

   با درگیر شدن جامعه با ویروس کرونا , بسیاری از مشاغل دچار رکود اقتصادی و مالی شدیدی شدند , به گونه ای که به مدت چندین ماه , به شکل تعطیل و یا نیمه تعطیل در آمده اند,  که این مسئله فشار مالی بسیاری را بر اکثریت اقشار جامعه تحمیل کرده است .

بیمه بیکاری در زمان کرونا برای جبران خسارت های وارد شده به مشاغلی که دچار رکود شده اند

 

از آن جا که این بیماری هم درد جسمی و هم درد روحی برای بیماران و همین طور خانواده ها به همراه دارد , لذا بسیاری از شرکت های بیمه در صدد برآمدند تا تصمیمی برای این مسئله اتخاذ کنند و با برپایی بیمه ی کرونا و پرداخت بیمه ی بیکاری در زمان کرونا , قدم موثری در این راه برداشته اند , که برای مشاغل مختلف , ماهیتی متفاوت دارد .

   با توجه به این که زمان مشخصی برای پایان این بحران قابل پیش بینی نیست  و این بیماری علاوه بر زندگی شخص بیمار , خانواده ی وی را هم تحت تاثیر قرار می دهد  و مسائل معیشتی جدی را برای آنها بوجود آورده  ؛ بسیار حائز اهمیت است که مورد توجه قرار گیرد و شامل مشاغلی است که در زمان بروز کرونا دچار رکود اقتصادی شده اند .

بیمه ی کرونا هم چنین برای جبران هزینه های بالای درمانی این بیماری اعم از پوشش هزینه های بستری , جبران هزینه های بیکاری و پرداخت سرمایه ی عمر می باشد و با توجه به رشد روز افزون مبتلایان به این ویروس , بیمه شدن راهی مطمئن برای مقابله با هزینه های بسیار بالای آن و به حداقل رساندن خسارات مالی وارد شده و آینده نگری برای آرامش خود و خانواده است .

این بیمه تنها برای افرادی که تبعه ی ایران هستند قابل دریافت است .

 

 

****برای خرید انلاین بیمه اینجا کلیک کنید****

نظرات کاربران 0 نظر ارائه شده است
Captcha