تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / ﺳﻪشنبه, 6 آبان 1399

آشنایی با پوشش های, درمانی تکمیلی

 

بیمه درمانی :

   بیمه درمانی در برگیرنده جبران خسارت های ناشی از بیماری است. بیمه ای که می توان گفت مهم ترین نوع آن به شمار می رود و به طور مستقیم با سلامت افراد در ارتباط است.

بیمه های درمان انواع مختلفی دارند :

  • بیمه درمانی تکمیلی گروهی؛ که بیشتر شامل کارفرمایان می باشد که اعضا سازمان خود را بیمه می کنند و اغلب کارکنان بیمه شده, می توانند اقوام درجه اول خود را نیز تحت پوشش قرار دهند .
  • بیمه درمانی تکمیلی خانواده؛ که حق بیمه آن کمی بیشتر از بیمه درمانی تکمیلی گروهی است و پوشش های آن کمتر است.
  • بیمه درمانی تکمیلی انفرادی؛ که پوشش بیشتری را نسبت به بیمه تکمیلی خانواده در بر می گیرد و داشتن بیمه پایه, ضروری نیست.
  • بیمه درمانی خارج از کشور؛ که فقط شامل درمان نمی شود و موارد دیگری را در بر می گیرد.

با داشتن بیمه درمان تکمیلی انفرادی, بیمارستان ها مکلف به حساب هزینه ها براساس آن هستند  

 

پوشش های, بیمه درمانی تکمیلی :

   این بیمه بیشتر بیماری های خاص را شامل می شود. در برخی شرکت های بیمه, دو بخش پوشش های اختیاری و فرعی هم به مشتریان ارائه می شود که شامل موارد زیر می شود :

جبران هزینه ها ی شیمی درمانی, بستری, سنگ شکن در بیمارستان, جراحی های مربوط به سرطان, اعصاب و نخاع, آنژیوی قلب, پیوند ریه, کلیه و مغز استخوان, زایمان طبیعی و سزارین, سونوگرافی, ماموگرافی, اندوسکوپی, MRI, تست آلرژی و ورزش, شنوایی سنجی, نوارمغز و همچنین عمل های سرپایی مانند شکستگی, هزینه های آمبولانس, آزمایشگاهی, فیزیوتراپی, ویزیت, دارو, دندانپزشکی, خرید عینک  و ...

افزایش هزینه های درمان باعث شده تا بیمه درمان تکمیلی بیشتر مورد توجه قرار گیرد

 

محدودیت سنی :

اغلب شرکت های بیمه افراد بالای 70 سال را بیمه نکرده و یا با 100% افزایش قیمت, تحت پوشش قرار می دهند و برای افراد 60 تا 70 سال با 50% افزایش همراه است .

خدمات خارج از تعهدات, بیمه درمانی تکمیلی :

شامل مواردی اعم از :

عیوب مادرزادی, سقط جنین مگر در موارد قانونی, جراحی های زیبایی مگر ناشی از سانحه در زمان داشتن بیمه, ترک اعتیاد, حوادث طبیعی مانند سیل, خودکشی, خسارات ناشی از جنگ, ارتودنسی و کاشت دندان مصنوعی, زایمان فرزند چهارم و بیشتر, هزینه های معلولیت های جسمی و ذهنی و تمام هزینه های پزشکی که در تعرفه نیامده باشند .

در صورتی که در زمان عقد بیمه نامه این موارد تحت پوشش قرار گیرند؛ قابل قبول برای جبران خسارت می باشند .

 نکات  :

  • سن بیمه گذار در تعیین قیمت حق بیمه, تاثیر گذار است و حداقل  داشتن 18سال, ضروری است
  • فرانشیز, درصد اندکی از مبلغ خسارت است که بیمه آن را نمی پردازد و بر عهده بیمه گزار است و هر چه درصد آن کمتر باشد برای بیمه گزار مطلوب تر است
  • افرادی که می خواهند از بیمه ی تکمیلی در زمان زایمان بهره ببرند باید قبل از بارداری اقدام به خرید آن نمایند و شامل 9 ماه تا یکسال می باشد.
  • بیمه گزار برای دریافت جبران خسارت های درمانی باید معرفی نامه ای برای مراکز درمانی تحت پوشش قرارداد بیمه, دریافت نموده و یا گواهی پزشک, فاکتور هزینه های پرداختی و سایر مدارک مورد نیاز را به شرکت بیمه ارائه دهد.

دخترها در زمان تجرد و عدم اشتغال زایی, می توانند از بیمه پدر و مادر بهره ببرند

 ارزانترین بیمه درمانی؛ آری یا نه ؟

     همیشه ارزان ترین بیمه, انتخاب مناسبی نیست, چرا که در زمان جبران ضرر و زیان, میزان پشتیبانی و پوشش بیمه, بسیار حائز اهمیت است. لذا در ابتدا با توجه به نوع نیاز و بررسی پوشش های بیمه از طریق سازمان بیمه, اقدام به خرید بیمه مورد نظر و ارزان نمائید. مهم ترین عامل برای خرید یک بیمه درمانی خوب,  میزان قدرت پرداخت خسارت و عمل به تعهدات درج شده در زمان وقوع حادثه است .

 

 

****برای خرید انلاین بیمه اینجا کلیک کنید***

نظرات کاربران 1 نظر ارائه شده است
Captcha