تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
مطلب آزاد / شنبه, 4 خرداد 1398

چهار غول مشاوره بزرگ دنیا را بشناسید

به گزارش ریسک نیوز به نقل از بیمه داری نوین چهار شرکت بزرگ مشاوره در دنیا حدود 40درصد از صنعت 150میلیارد دلاری دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. PwC، Deloitte، EY، و KPMG چهار غول بزرگ در دنیای مشاوره هستند. ارزش بازار جهانی مشاوره از 122میلیارد دلار سال 2012 به مرز 150میلیارد دلار رسیده است.
تکنولوژی‌های دردسرساز در کنار رقیبان جدید بازار، این شرکت‌ها را مجبور به سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه مشاوره می‌کند که این خود حجم بازار را گسترش می‌دهد. به‌منظور جلوگیری از تماشاگر بودن صرف در رقابت برای دیجیتال کردن کسب‌وکار، شرکت‌های بزرگ و کوچک پای شرکت‌های مشاوره را برای تحول در زمینه تکنولوژی و کسب‌وکار به میان می‌کشند. همچنین یک دوره مداوم از نا اطمینانی‌های ژئوپلیتیکی ناشی از تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، تمایل شرکت‌های مختلف را بیشتر می‌کند تا فعالیت بین‌المللی‌شان را موشکافی کنند. به عبارتی برای در امان ماندن از متغیرهای پیش‌بینی‌ناپذیر، بدترین سناریوهای ممکن را نظر می‌گیرند.
بزرگی رشد این ریسک‌ها با افزایش پیچیدگی چشم‌انداز نظارتی در تعدادی از بخش‌ها، شدت گرفته است. این بخش‌ها شامل اجرای مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) بوده که کسب‌وکارها در سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در اوایل سال 2017 تخمین زده شد که عدم پیاده‌سازی GDPR می‌تواند 100 شرکت شاخص اوراق بهادار فایننشیال تایمز را تا مرز پنج میلیارد دلار جریمه کند.
مدیریت ریسک همچنان یک منبع اصلی رشد در این صنعت به شمار می‌رود. این بخش که شامل امنیت سایبری است به مدد حملات سایبری بزرگ مانند باج افزار واناکرای (WannaCry Ransomware) که در سراسر دنیا رخ داد، رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده است. پس‌ازاین اتفاقات، تمایل شرکت‌ها برای به‌کارگیری تخصص‌های خارجی به‌منظور مقابله با حملات سایبری، تقلب و نقض حریم خصوصی داده‌ها افزایش یافت.

تسلط در بازار
با توجه به مزایای این رشد پایدار، چهار شرکت بزرگ مشاوره و حسابداری که ذکر آن رفت، سهم عمده بازار را در اختیار دارند. علی‌رغم فشارهای نظارتی بر روی این چهار شرکت، آنها به دنبال حفظ سهم خود از بازار آینده هستند. این چهار شرکت در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل‌ملاحظه‌ی ارزش مشاوره خود بوده‌اند که به‌مراتب بیشتر از نرخ رشد ارزش حسابداری، حسابرسی و مالیات است.
بااینکه در برخی از کشورها این چهار شرکت در بیش از 80درصد کسب‌وکار سطوح بالا فعالیت دارند، سهمشان از بازار حسابرسی در هیچ جا مانند سهم آنها از بازار مشاوره نیست. در سطح جهان 10شرکت بزرگ مشاوره سهم 56درصدی بازار را در اختیار دارند که نسبت به سال 2014 معادل چهار درصد رشد ثبت کرده است. داشتن مهارت‌های تجاری، جذب استعدادهای برتر، دسترسی جغرافیایی گسترده در کنار ظرفیت‌های فناورانه از ویژگی‌های مهم شرکت‌های بزرگ مشاوره است. نام‌های صدر این جدول معمولا به‌عنوان تبلیغی برای جذب کارهای جدیدشان به کار می‌رود.
همچنین 200شرکت برتر در بازار جهانی مشاوره بالغ بر 80درصد سهم را در اختیار دارند. سهم این شرکت‌ها در سال 2016 رو به رشد بوده و به همین ترتیب روند شروع ادغام در صنعت را نشان می‌دهد. علی‌رغم نفوذ و رشد سریع استارت‌آپ‌ها در دنیای مشاوره، کارشناسان شرکت‌های پیشرو همانند ALM، IDC، و Gartner پیش‌بینی می‌کنند که این ادغام‌ها ادامه‌دار باشند.

نظرات کاربران 2 نظر ارائه شده است
چهار غول مشاوره بزرگ دنیا را بشناسید
مرتضی سلطانپور ارسال در تاریخ شنبه, 19 مرداد 1398

با تشکر از مطلب خوبتون

چهار غول مشاوره بزرگ دنیا را بشناسید
شسش س ارسال در تاریخ دوشنبه, 27 مرداد 1399

شسش سی

صدور بیمه آنلاین تیک بیم
Admin ارسال در تاریخ دوشنبه, 27 مرداد 1399

اوکی

Captcha