تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / ﺳﻪشنبه, 28 مرداد 1399

‍10 مکان برای پیدا کردن ایده‌های استارتاپی

 ‍                    10 مکان برای پیدا کردن ایده‌های استارتاپی
                   
                                                                                  

 

1) اسمارت‌فون شما:
شما میتونید اپ‌هایی رو که در مارکت ها «هستند» ولی «به درد نمی خورند» یا «نواقص زیادی دارند» یا «کار کردن با اونها خیلی سخت هست» یا «بیش از حد گرون هست» و… درنظر بگیرید و یک نسخه بهبود یافته از اونها رو تولید کنید.

2) موتورهای جست‌و‌جو:
وقتی که در گوگل جست‌و‌جو می‌کنید، 3 اتفاق ممکن هست بیفته:

نتیجه دلخواتون رو پیدا می‌کنید. به نتیجه دلخواهتون نزدیک میشید. نتیجه دلخواتون رو پیدا نمی‌کنید.

درصورت وقوع دو حالت آخر، شما شانس این رو دارید که مطالب مناسب و قوی‌تر رو در موتورهای جست‌و‌‌جو قرار بدید و با این کار علاوه بر توسعه موضوع مورد نظرتون، کسب و کاری با موضوع تولید محتوای موردنظرتون طراحی کنید.

3) شبکه‌های اجتماعی:
شبکه های اجتماعی معمولا روش مودبانه ای برای سرک کشیدن به زندگی دیکران هست و این امر شاید اصلا ارتباطی با شما و کسب و کارتون نداشته باشه در نگاه اول،اما با مقداری جست‌و‌جو به جملاتی مثل “چطور میتونم…” یا “کسی میدونه چطور میشه…” برمیخورید.اینا همون ایده های آغازین شما برای کسب و کارتون هستند که در بستر پست های اجتماعی مخفی شدند!

4) کامنت‌های دنیای اینترنت:
افراد بعد از خرید محصولی، یا قبل از اون در صفحات و وبلاگ ها در مورد اون محصول به صحبت و تبادل نظر می‌پردازند. نظرات افراد درباره نقاط قوت و کم و کاستی های یک محصول یا خدمات رو میتونید در سایت هایی مانند آمازون یا فروشگاه های ایترنتی دیگه پیدا کنید و با بهبود و رفع اون مشکلات کسب و کار جدیدی رو صورت بدید.

5) منزل خودتون:
نگاهی به منزل خود و مشکلاتش بندازید، چه چیزهایی دردسر ساز هستند برای شما؟ اتاق نامرتب؟ لوله کشی نامناسب خونه؟ عدم وجود مراقب مناسب برای غذاها؟ این مشکلات با شانس خیلی بالایی در خونه های دیگه هم مشترک هستند. کافیه شما برای حل اونها کمر همت ببندید،و به راحتی مخاطبین زیادی رو برای خودتون جذب کنید!

6) محله‌ای که در اون زندگی می‌کنید:
ویژگی دموگرافیک یکسان در یک محله به شما میتونه کمک کنه تا با یک ایده بکر بتونید حجم انبوه و زیادی از مخاطبین رو جذب کنید. اگه همسایه های شما افراد کارمندی هستند که نیازمند یک سرویس و خدمات برای مراقبت از فرزندانشون باشند، این کسب‌و‌کار آینده شما میتونه باشه! یک محله همیشه مثل معدنی از ایده ها و خلاقیت ها با مخاطبین آماده میتونه عمل کنه!

7) اداره‌ی خودتون:
اگه به دنبال یک شغل نیمه وقت هستید، از همکاران خودتون درباره مشکلات و دغدغه‌هاشون بپرسید،بعضی از اونها نیازمند خدمات منزل هستند و…همه‌ی این ایده ها رو شما میتونید با عملی کردنشون، به دستیابی مخاطب و مشتری برسونید و مشکلات همکارانتون رو هم حل کنید.

8) مغازه‌ی خواربار فروشی:
اگه عاشق غذا و مواد غذایی باشید، به راحتی میتونید جای خالی محصول و غذای مورد نظر خودتون رو در قفسه ها حس کنید. این جای خالی رو شما میتونید با تولیدات خودتون و یک روند اداری-بهداشتی تولید و ارائه کنید. اما مطمئنا کسب‌و‌کار شما باید با توجه به خالی بودن قفسه ها جایگاهش رو در فروشگاه ها پیدا کنه.

9) فروشگاه‌ها:
به فروشگاه ها برید، اما نه برای خرید، بلکه برای تولید. دقت کنید که کدوم یک از محصولات فروشگاه رو میتونید خودتون تولید کنید . یک خط تولید خونگی راه اندازی کنید؟ شاید یک لباس دست بافت، یا وسیله‌های دست ساز جاشون در فروشگاه خالی باشه و این شما باشید که باید جای اون رو پر کنید.

10) مدرسه فرزندتون یا کودکی که ازش مراقبت می‌کنید:
اگه یک فرزند داشته باشید، میدونید که هرچیزی که به فرزند شما کمک کنه، ارزش خریدن داره. به مدرسه اون برید و از پدر و مادرهای دیگه در مورد فقدان‌ها و خلاء‌هایی که حس میکنند بپرسید.

این رو هم بخاطر داشته باشید هم اکنون که در حال مطالعه این موارد هستید، بی نهایت ایده بکر و خام وجود داره که میتونید با استفاده از اونها کسب و کاری رو استارت بزنید و به موفقیت برسید.

شاد باشید و تاثیرگذار!

 
 
                                                                                                                                                                                                                     لینک مطلب
نظرات کاربران 0 نظر ارائه شده است
Captcha