تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
سازمان ها / یکشنبه, 20 مهر 1399

آشنایی با بیمه‌ی آتش سوزی

نویسنده مطلب       مرتضی سلطانپور

 

 

آشنایی با بیمه‌ی آتش سوزی      

هر ساله اخبار گوناگونی در رابطه با حوادث مختلف در نقاط مختلف کشور به گوش می‌رسد که آسیب‌های فراوانی را به بار آورده اند، یکی از این حوادث که بسیار شایع است را می‌توان آتش سوزی در نظر گرفت که سالانه شاهد حدود پنجاه هزار حادثه از این اتفاق هستیم، اما با توجه به تمام این موضوعات توجه کمتری به بیمه آتش سوزی می‌شود و این موضوع تاثیر قابل ملاحظه‌ای را بر روند اتفاقات خواهد گذاشت.

طبق آنچه گفته شد و شرایطی که ممکن است پس از این حادثه رخ دهد، به شما خرید بیمه آتش سوزی را پیشنهاد می‌دهیم، به ویژه اگر ساکن کلان شهری مانند تهران هستید، لازم است به این توصیه بیشتر توجه داشته باشید چرا که در چنین شهرهایی که تراکم بالایی در آن‌ها دیده می‌شود، یک حادثه‌ی کوچک نیز امکان دارد خسارات بسیاری را به بار آورد و آینده‌ی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما با داشتن بیمه آتش سوزی نگرانی‌های شما به حداقل‌ترین حالت ممکن خواهد رسید.

خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی به‌گونه‌ای است که دو دسته از خسارات را می‌تواند تحت پوشش خود قرار دهد، این دو دسته شامل خسارات اصلی و خسارات اضافی می‌شوند و نکته‌ای که در رابطه با این دو دسته وجود دارد، این است که هر دوی آن‌ها فقط خسارات مالی را پوشش می‌دهند و در برابر خسارات جانی هیچ‌گونه تعهدی ندارند.

خسارات اصلی تحت پوشش بیمه آتش سوزی

خسارات اصلی که تحت پوشش بیمه آتش سوزی هستند، شامل مواردی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

آتش: آتش که از طریق ترکیب مواد گوناگون با اکسیژن و در حضور یک جرقه شکل می‌گیرد، از اصلی‌ترین مواردی به‌حساب می‌آید که تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار دارد.

انفجار: گاهی اوقات انرژی بسیار زیادی به دلیل آزاد شدن گاز یا بخار آزاد می‌شود و یک انفجار را به وجود می‌آورد، چنین انفجارهایی می‌توانند آثار و خساراتی را به جا بگذارند؛ لازم به ذکر است که بیمه آتش سوزی تمام انفجارها را پوشش نمی‌دهد، برای مثال می‌توان به انفجارات ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای اشاره کرد.

صاعقه: صاعقه یکی دیگر از پدیده‌های طبیعی است که می‌تواند به آتش سوزی منجر شود و خساراتی را به وجود آورد؛ با داشتن بیمه آتش سوزی امکان جبران این دست از خسارات نیز برای شما به راحتی مهیا می‌شود.

خسارات اضافی تحت پوشش بیمه آتش سوزی

اگر شما تمایل دارید که خسارات اضافی نیز تحت پوشش بیمه آتش سوزی باشند، باید این نکته را در نظر بگیرید که برای هر کدام از آن‌ها باید پوشش مخصوصی را خریداری کنید. بیشتر شرکت‌هایی که این بیمه را ارائه می‌دهند، تمامی خطرات اضافی را پوشش نمی‌دهند، اما به صورت کلی این خسارات را می‌توان شامل مواردی چون زلزله و آتش فشان، سیل، طوفان، ریزش و رانش کوه، شکست شیشه، سقوط هواپیما و موارد دیگر در نظر گرفت که تهیه هر کدام از آن ها باید جداگانه صورت گیرد.

با توجه به نکاتی که در رابطه با این حادثه و احتمال رخداد آن گفته شد، بهتر است افراد خود را تحت پوشش این بیمه در بیاورند. اگر قصد خرید آنلاین این بیمه را دارید، ما به شما تیک بیم را پیشنهاد می‌دهیم چرا که می‌توانید به راحتی و با خیال راحت خرید خود را انجام دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 

 

 

 

****برای خرید انلاین بیمه ابنجا کلیک کنید****

نظرات کاربران 0 نظر ارائه شده است
Captcha