تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم تیک بیم
قوانین و مقررات

از اعتماد و انتخاب تیک بیم سپاسگزاریم.

مراجعه کننده محترم خواهشمند است موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌های کاربردی تیک بیم، ملاحظه فرمائید.
استفاده از امکانات و خدمات سایت و اپلیکیشن تیک بیم، مستلزم آگاهی و پذیرفتن شرایط و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران در زمینه قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و همچنین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. پذیرفتن این قوانین به منزله یک قرارداد فی مابین تیک بیم و مراجعه کنندگان سایت تیک بیم محسوب می گردد. لذا خواهشمند است در صورت هر گونه ابهام و یا پیشنهاد با کارشناسان تیک بیم تماس حاصل نمایید.

کاربر، بیمه گذار یا مشتری:

کاربر، بیمه گذار یا مشتری به فردی اطلاق می گردد که پس از ورود به سامانه تیک بیم و درج اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات تیک بیم اقدام نماید


تعریف کارگزار بیمه:
 کارگزار بیمه طرف قرارداد با تیک بیم که اصالت و اعتبار فعالیت‌ آن از طرف بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار گرفته است.


تیک بیم :

تیک بیم سامانه نرخ دهی و خرید کلیه رشته های بیمه ای می باشد که سعی دارد در کنار افزایش دانش عمومی در مورد صنعت بیمه و ارایه نکات کاربردی برای خرید بهتر، نیازهای بیمه ای عموم مردم و کاربران سایت را با در اختیار گذاشتن بیشترین اطلاعات و بهترین نرخ بیمه ای ارایه نماید. همچنین تیک بیم می تواند محلی برای کسب درآمد برای همه باشد.

 

بیمه های عرضه شده در تیک بیم:

کلیه رشته های بیمه ای مجاز طبق قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

 

استعلام قیمت در تیک بیم:

استعلام قیمت در این سامانه با مقایسه قیمت کلیه شرکتهای بیمه ای و با اعمال تمامی تخفیف هایی که شرکتهای مربوطه مقرر نموده اند اعلام می گردد. ثبت اطلاعات به دلیل مختصر بودن برخلاف سایر سایت ها در زمان بسیار کمی اتفاق می افتد. فقط کافیست نوع و مشخصات بیمه مورد نظرتان را وارد نمایید تا دقیق ترین قیمت با احتساب تخفیفات و مزایایی که به شما تعلق می گیرد را دریافت کنید

 

راه ارتباطی:
شما می‌توانید درخواستهای خود را در سامانه تیک بیم ثبت نموده یا سفارش خود را به آدرس (support@tikbim.com) ایمیل ‌بزنید یا با تیک بیم چت کنید. این ارتباط از کانال‌های الکترونیکی انجام می‌شود و کاربر موافقت می‌کند که پاسخ درخواست خود را نیز به صورت الکترونیکی دریافت نماید. آدرس و شماره تلفن و ایمیل اعلامی از طرف مشتری تنها کانال رسمی ارتباط با مشتری می‌باشد و تمامی ارتباطات تیک بیم با مشتری از طریق آنها صورت می‌پذیرد.

 

نحوه ثبت سفارش:
در حال حاضر ثبت سفارش در سامانه تیک بیم در تمامی ساعات شبانه روز انجام پذیر می باشد. اما صدور بیمه نامه طی ساعات  8 الی 20 روزهای شنبه تا پنجشنبه  هر هفته بجز تعطیلات رسمی انجام خواهد شد و برای مشتری ارسال خواهد شد.

 

نحوه ارسال:

 ارسال بيمه نامه های صادره در سطح استانهایی که تیک بیم در آنها دفتر نمایندگی دارد از طريق پيک شرکت و در ساير نقاط کشور از طريق پست ارسال خواهد گرديد

 

بازدید اولیه و معاینات پزشکی:

در بیمه نامه هایی که نیاز به بازدید اولیه و یا انجام معاینه  پزشکی می باشد، طبیعتا صدور بیمه نامه پس از طی مراحل قانونی کار انجام خواهد پذیرفت و ثبت سفارش در سایت تیک بیم به منزله صدور بیمه نامه تلقی نمی گردد. در صورتی که پس از کارشناسی نیاز به تغییراتی در اطلاعات وارد شده در سایت باشد کارشناسان تیک بیم با هماهنگی مشتری این تغییرات را در سایت اعمال نموده و در صورت موافقت، بیمه نامه صادر خواهد شد.

 

بیمه مسافرتی:
در بیمه نامه های مسافرتی مشتری یا بیمه گذار باید قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت بیمه نامه را خریداری نماید، در مواردی که این مهم صورت نپذیرد مسئولیت آن با مشتری بوده و تیک بیم هیچ گونه مسئولیتی در این رابطه ندارد. لذا میتوانید 24 ساعت قبل از ثبت مهرخروج اقدام به خرید بیمه نامه نمایید تا مشکلی در این رابطه برای شما حاصل نشود. قابل ذکر است با توجه به اینکه بیمه نامه های مسافرتی در لحظه صادر میگردد، لذا اطلاعات توسط خود بیمه گذار یا مشتری وارد می شود، برای همین مسئولیت هرگونه اشتباه در اطلاعات وارد شده به عهده مشتری می باشد. برای جلوگیری از این موارد نیازمند است قبل از تایید اطلاعات در سایت تیک بیم، تمامی موارد وارد شده را با پاسپورت و روادید و اطلاعات شخصی خود چک نماید.

 

پیشنهاد بیمه نامه:
بیمه گذار یا مشتری موظف است در هنگام تکمیل پیشنهاد بیمه نامه در سایت تیک بیم، با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه‌نامه جدید را به دقت وارد نماید. در صورت هر گونه مغایرت و یا اشتباه در درج اطلاعات وارده مسئولیت به عهده بیمه گذار خواهد بود.

 

محل تحویل بیمه نامه:
محل تحویل بیمه نامه آدرس قید شده در فرم پیشنهاد بیمه نامه می باشد. البته قابل ذکر است، بیمه گذار می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند، دراین صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه نماید.

لازم به ذکر است تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی‌باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود. به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل مشغول فعالیت رسمی باشند. (به عنوان مثال کارکنان فرودگاه‌ها)

 

صحت اطلاعات درج شده در پیشنهاد بیمه نامه:
تمامی بیمه نامه های صادر شده در تیک بیم، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید در سیستم های تیک بیم، اعم از وبسایت و اپلیکیشن وارد می نماید، از جمله سابقه عدم خسارت، سطح پوشش های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش های جانبی تکمیلی بیمه نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب های انجام شده بر عهده مشتری می باشد.

 

صدور فاکتور:

پس از تکمیل فرایند خرید ، فاکتور توسط سیستم ارائه می گردد لیکن کاربران حقوقی برای دریافت فاکتور رسمی می‌بایست درخواست خود را جداگانه به تیک بیم اعلام نمایند.

 

پرداخت حق بیمه:
کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ کلیه بیمه‌نامه ها را از طریق درگاه پرداخت درون سایت tikbim.com  به صورت آنلاین پرداخت نماید. در بیمه نامه هایی مانند بیمه بدنه و آتش سوزی و درمان، چنانچه صدور بیمه نامه منوط به بازدید یا کارشناسی و آزمایشهای مربوطه باشد، پس از واریز مبلغ بیمه نامه درخواست بازدید ارسال و در کمترین زمان ممکن در ساعات اداری بازدید و کارشناسی انجام گرفته و یا آزمایشات بدنی صورت می پذیرد و سپس پس از اعلام نظر کارشناس و آزمایشات لازمه بیمه نامه صادر خواهد شد


انصراف از خرید:
کاربر می‌تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، تیک بیم موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، عودت وجه منوط به قبول شرکت بیمه گر و طبق قوانین بیمه ای کشور خواهد بود.


مدت قرارداد:
از لحظه ورود کاربر با نام کاربری اختصاصی خود، کاربر می‌تواند از خدمات تیک بیم استفاده نماید. ورود کاربر به معنی قبول همکاری با تیک بیم می‌باشد. کاربر می‌تواند در هر لحظه از حساب کاربری خود خارج شود یا اپلیکیشن تیک بیم را از روی دستگاه خود حذف نماید اما این موضوع به منزله انصراف از همکاری با تیک بیم نمی‌باشد. جهت خاتمه‌ همکاری کاربر می‌تواند درخواست خود را ازطریق ایمیل  (Support@tikbim.com)   به پشتیبانی شتیک بیم اعلام نماید، تیک بیم سعی می‌کند، در تمام حالت نسبت به ارائه‌ خدمات مطلوب به مشتری جهت حفظ همکاری اقدام نماید ولی در صورت درخواست مشتری نسبت به حذف اطلاعات مشتری و قطع همکاری اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات تیک بیم هیچ محدودیتی برای مشتری جهت استفاده از خدمات بیمه‌ای یا سامانه‌های مشابه شرکت‌ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی‌کند.


محدوده جغرافیایی ارائه خدمات:
در حال حاضر، تیک بیم در سطح کل کشور ، خدمات ارائه می‌نماید. خدمات تیک بیم منحصر به محدوده جغرافیایی نمی‌باشد و کاربران از هر نقطه‌ی جغرافیایی می‌توانند از خدمات تیک بیم استفاده نمایند. جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به همین صفحه مراجعه نموده یا با ما تماس بگیرید.